iparjog kategória bejegyzései

A szellemi tulajdon jogvédelme szolgálatában

A sanyarú 50-es években szüleim üldöztetése viszontagságai miatt megszakítottam a gimnáziumi tanulmányaimat és több szakmát is kipróbáltam úgy közel 3 év alatt. Munka mellett azonban hamarosan leérettségiztem és következett a nagy dilemma, hogy az irodalom, a nyelvek, nyelvészet vagy a fizika, fizikával kapcsolatos képzést válasszam. E két terület volt a meghatározó érdeklődési köröm és továbbtanulásom célpontja.

 

Az alábbiak szerint reál és humán érdeklődésem is kielégítésre került.

Diplomáim és egyéb képzettségeim:

1966: BME villamosmérnöki diploma

1970: ÉKME közlekedési kibernetika szakmérnöki diploma

1980: magyar felsőfokú iparjogvédelmi oklevél

1982: nemzetközi iparjogvédelmi főiskolai oklevél (szovjet Centralnij Institut)

Német és orosz állami nyelvvizsgák

 

Rádiócső szerelő, asztalos, vasipari szakmákban és gép-, gyorsíróként is dolgoztam.

A művészi kézművességek közül a rézművesség, a varrott kézimunkák, a mézeskalács díszítés, a hagyományos bútorfestés, a tojásírókázás és a nemezelés területén vannak maradandó alkotásaim.

Közben irodalmi, nyelvi és történelmi, régészeti kurzusokat hallgattam a TIT szervezésében.

 

Kenyérkereső szakmám és elsődleges hivatásom a műszaki szellemi tulajdon jogvédelme területén találtam meg, a valamikori Országos Találmányi Hivatalban (e főhatóság későbbi nevei: Magyar Szabadalmi Hivatal, jelenleg a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala) dolgoztam főreferensként és tanácsosként. Majd szabadalmi ügyvivőként és iparjogvédelmi szakértőként működtem különféle vállalatok, vállalkozások és saját képviseleti és innovációs irodámban.

 

2 fénykép